Lokalita

Lokalita

3P mesta Pezinok – príroda, parádne víno a pamiatky...

Príroda

Letná i zimná turistika, značkované turistické chodníky v Malých Karpatoch a skutočný relax najmä pre tých uponáhľaných – presne to ponúka príroda v okolí mesta.

Ak nie ste práve typ na turistiku, privítate možno aktivity ako tenis či jazda na koňoch v Areáli zdravia Rozálka, k dispozícii sú aj mestská krytá plaváreň a squashová hala.

V zime zasa malých i veľkých zabavia sánkarské a lyžiarske (zjazdárske i bežkárske) terény s umelým zasnežovaním a piatimi vlekmi na vrchu Baba.

Parádne vínko

Mesto Pezinok je súčasťou turistického projektu Malokarpatská vínna cesta, ktorá spája obce a mestá Malokarpatského regiónu s vinohradníckymi a vinárskymi tradíciami od Bratislavy až po Smolenice. Dôležité slovo má teda v tejto lokalite vínna turistika.

Na miestnych obyvateľov aj turistov čakajú počas sezóny vinárske podujatia ako Vínne trhy v apríli, Vinobranie v septembri, Svätomartinské požehnanie mladého vína (11. novembra) či Deň otvorených pivníc v novembri. Všetky tieto akcie dopĺňajú veľmi obľúbené ochutnávky vína a gastronomických špecialít.

Pamiatky

Aj samotné mesto Pezinok má čo ponúknuť. Pre miestnych aj pre turistov sú lákavé krásne historické pamiatky, ktoré združujú hlavne Historický okruh po centre mesta a Banský náučný chodník.

Klenoty mesta pravidelne dopĺňajú známe kultúrne podujatia nadmestského významu či jedinečné muzeálne a umelecké expozície. Patria medzi ne napríklad vinohradnícko-vinárska expozícia v Malokarpatskom múzeu či expozícia predmetov získaných archeologickým výskumom mesta Pezinok.

Unikátom je prvá a jediná Galéria insitného umenia na Slovensku, ktorá sa nachádza v zrekonštruovanom Schaubmarovom mlyne a návštevníkom predstavuje zachovalú mlynskú techniku.

Očarení miestnymi krásami? Zabezpečte si bývanie v tejto lokalite. Viac informácií vám poskytnú sekcie Byty, Byty Vinice a Financovanie