Prečo chcieť bývanie v Pezinku?

Širšie vzťahy

Spoľahnite sa na fakty, ktoré hovoria jasnou rečou. Tu je minimálne 7 dôvodov, prečo bývať v meste Pezinok:

 

1. Na skok od Bratislavy, Rakúska aj Maďarska

Pezinok má výbornú strategickú polohu. Nachádza sa iba 18 km od hlavného mesta Bratislava a cca 25 km od najbližšieho hraničného priechodu do Rakúska i do Maďarska. Lokalita Dubový Vŕšok má navyše priame napojenie na diaľnicu D1.

Ak teda často cestujete, alebo ak dochádzate za prácou do BA a zároveň si chcete užívať pokoj malého mesta, je pre vás Pezinok určite správna voľba.

 

2. Široké portfólio služieb

Mesto Pezinok je veľmi dobre vybavené. Okrem iného tu nájdete bežné obchody i obchodné centrá, banky aj s bankomatmi (SLSP, VÚB, ČSOB, OTP Banka, Tatrabanka, Primabanka, UniCredit Bank, Poštová banka), 5 zdravotníckych zariadení, 12 lekární a desiatky lekárov (aj špecialistov), autobusové i vlakové stanice so spojením do BA (okrem iného aj linka MHD do BA), škôlky, ZŠ, SŠ aj ZUŠ, jazykové školy a desiatky ďalších služieb a inštitúcií.

 

3. Bohatý kultúrny život

Kultúra je synonymom mesta Pezinok. Ak sa niekde naozaj zachovávajú tradície, tak je to tu. Mesto je plné života počas všetkých ročných období.

Z tých najznámejších podujatí sa určite oplatí vidieť Keramické trhy, Vínne trhy, Festival pouličného divadla, Vinobranie, Vianočné trhy, či Malokarpatskú výstavu minerálov, fosílií a drahých kameňov.

Mesto navyše na svojej web stránke pravidelne pripravuje aktuálny program, takže vám nič podstatné neutečie.

 

4. Jedinečná vinárska oblasť

Veľkou dominantou mesta Pezinok je víno a Malokarpatská vínna cesta. Víno má v tejto oblasti obrovskú tradíciu a je späté so životom miestnym obyvateľov i turistov.

Pezinok, to sú aj návštevy vínnych pivníc, ochutnávky miestnych vín a špecialít, Deň otvorených pivníc, Svätomartinské požehnanie vína, kulinársky náučný chodník, či klasické septembrové vinobranie. Jednoducho nezameniteľná atmosféra kvalitného vína a gurmánskych zážitkov.

 

5. Športové vyžitie a príroda

Na svoje si v meste a v jeho okolí prídu aj športoví nadšenci a milovníci prírody. V meste začína 16 km dlhá cyklotrasa Pezinok – Senec a cyklistov poteší aj tradičný cyklomaratón.

V okolí mesta sú mnohé zaujímavé náučné chodníky a veľkým lákadlom najmä pre motoristov sú preteky do vrchu na Pezinskej Babe.

Samotné mesto ponúka telocvične a športové haly, štadióny a ihriská, či moderné športy ako zumba.

 

6. Životné prostredie a ekológia

Ak vám nie je ľahostajné životné prostredie a myslíte ekologicky, mesto Pezinok vám bude určite sympatické. V meste funguje separovaný zber odpadu, zvlášť sa zbiera netriedený odpad, biologický odpad, papier, plasty, sklo a textílie. Mesto sa takisto poctivo stará o svoju zeleň, a tak skvalitňuje ovzdušie i estetiku života v meste.

 

7. Výhodné ceny nehnuteľností

Pezinok má jednu obrovskú prednosť, ktorou je výborný pomer dopravnej dostupnosti a ceny nehnuteľností. V porovnaní s 10 km vzdialenou Račou (časť Bratislavy) získate v Pezinku o 30% lacnejšie domy i byty. Ak si navyše zvolíte lokalitu Dubový Vŕšok, čaká na vás kvalitné bývanie vysokého štandardu ktoré sa v spojení s krásnym mestom môže stať vaším skutočným domovom...

 

 

Chcete bývať v Pezinku? Prezrite si aktuálnu ponuku bytov a domov v lokalite Dubový Vŕšok.